Wycieczka czy droga do przedszkola?
Zasypianie brzdąca w foteliku rowerowym to bardzo częste zjawisko wśród maluchów poniżej 3 roku życia, a nawet też później. Przecież nie przerwiemy jazdy natychmiast i nie odłożymy dziecka na ziemię /chodnik / drogę (niepotrzebne skreślić) tylko musimy dojechać do jakiegoś celu. Pamiętając o tym, że podczas snu organizm energię „grzewczą” kieruje w inne rejony i wykorzystuje do „prac porządkowych w mózgu”, musimy dziecko czymś okryć, aby nie dopuścić do wychłodzenia organizmu i tym samym narażenia go na przeziębienie.
Coverover- idealny dla twojego dziecka.
Teraz masz już okrycie, które na pewno nie zsunie się ze śpiącego malca i na pewno nie wkręci się w koła. Okrywasz dziecko i jedziesz dalej.
Okrycie dla dziecka w foteliku rowerowym wydłuża sezon wypraw rowerowych, bo można chronić dziecko przed wiatrem i opadami nawet jesienią i zimą. Czy droga do przedszkola nie będzie wygodniejsza rowerem? Być może jest to rozwiązanie dla Ciebie.
Unikalny krój przypominający poncho sprawia, że kocyk:
- nie spadnie pod koła;
- nie krępuje swobody ruchów dziecka, a chroni je od ramion po stopy;
- możesz zamontować przed podróżą, albo okryć dziecko razem z fotelikiem już w trakcie podróży, bez konieczności wyjmowania dziecka z fotelika;
- możesz pozostawić dziecku rączki na wierzchu przy zachowaniu ochrony na klatkę piersiową, lub schować do wewnątrz;
- buciki są przypięte bezpiecznie do fotelika;
- możesz rozsunąć z przodu i regulować dostęp powietrza;
- możesz dziecko całkiem odkryć i zwinąć przednią część za oparcie fotelika i spiąć elastyczną taśmą, by nie powiewała na wietrze;
Kaptur ukryty w podgłówku (model Active Comfort):
- Gdy zaskoczy was deszcz, obszerny kaptur ukryty w podgłówku ochroni dziecko w kasku przed przemoczeniem.
- Kaptur przydaje się także w wietrzne dni, zazwyczaj kaski rowerowe nie chronią przed wiatrem a nie zawsze mieszczą się na czapkę.
- Kaptur ma regulację wielkości przy pomocy rzepa - można ściągnąć paskiem do tyłu i przypiąć rzepem, aby zanadto nie zsuwał się na oczy.
Jak zamontować okrycie w foteliku rowerowym?
Możesz zamontować okrycie przed wycieczką lub możesz narzucić na dziecko w foteliku przez głowę (jak poncho) i spiąć po bokach razem z fotelikiem. Zasada przy wszystkich modelach jest taka sama. Tu pokazujemy na rysunkach w oparciu o model Coverover Active, jak zamontować okrycie przed posadzeniem dziecka w foteliku. W modelu Simple i Simple Plus nie ma możliwości przypięcia wierzchniej warstwy za oparciem, natomiast możliwość okrycia dziecka razem z fotelikiem zależy od modelu fotelika (szerokość górnej części oparcia).
1. Po wyjęciu z worka rozpinamy suwaki boczne oraz klapkę zamykającą otwór na głowę.
2. Przerzucamy coverover przez oparcie fotelika, tak by otwór na głowę znajdował się na krawędzi oparcia i przekładamy przez niego pasy od fotelika. W niektórych modelach fotelików pasy umieszczone niżej przewlekamy przez podłużne otwory zapinane na rzepy.
5. Gdy zaistnieje konieczność okrycia dziecka, wyciągamy zza oparcia wierzchnią część
i okrywamy nią dziecko przekładając ją przez głowę.
6. Spinamy boki okrycia pozostawiają otwory na ramiona.
Zobacz jak zamontować okrycie w foteliku rowerowym przed podróżą w formie krótkiego filmiku.
Które modele pasują do fotelików rowerowych, a które nie?
Coverover Simple i Simple Plus
Coverover Simple oraz Simple Plus mogą być wykorzystane w foteliku rowerowym, ale zapinane przed podróżą tak jak w wózku. Okrycie dziecka razem z fotelikiem zależy od kształtu fotelika, zbyt szeroka górna część oparcia utrudnia zapięcie na dziecku razem z fotelikiem. Nie są nieprzemakalne, a jedynie chronią przed wychłodzeniem.
Coverover Active i Active Comfort
Coverover Active oraz Active Comfort są na tyle uniwersalne, że można je montować przed podróżą w foteliku (tak jak w wózku) lub okryć nim dziecko już podczas drogi (razem z fotelikiem).
Wersja Active Comfort jest wyposażona w ortalionowy kaptur, dzięki czemu ten model daje pełną ochronę w każdych warunkach pogodowych.
Detale mają znaczenie
Coverover doskonalony jest cały czas. Dbamy o to, by wybierane materiały były najwyższej jakości w rozsądnej cenie. Wszystkie tkaniny i dodatki wybieramy bardzo starannie dbając o parametry bezpieczeństwa i ochrony środowiska.
- polar - pochodzi od renomowanych polskich producentów
- softshell - sprowadzamy z Hiszpanii
- bawełna zespolona (model eco) - sprowadzamy z Portugalii
- odblaski - sprowadzamy z Czech
- troczki, suwaki i napy - zamawiamy u polskich producentów
- ortalion - produkowany w Chinach, sprowadzany przez renomowane hurtownie
Dowiedz się więcej o tkaninach
- Jak działają nowoczesne tkaniny termoaktywne?
- Co to jest bawełna zespolona?
- Czy kocyk może być nieprzemaklany?
- Zobacz z jak nowczesnych tkanin powstaje Coverover